6 pazīmes, ka jūsu WordPress ir apdraudēts
Visā pasaulē ir aptuveni 15 miljoni vietņu, kas darbojas, izmantojot WordPress, un tas ir tikai piesardzīgs aprēķins. Šī platforma šobrīd ir neapstrīdams līderis CMS tirgū ar 60 procentu daļu. Taču ir arī sliktas ziņas: WordPress ir īpaši populārs ne tikai parasto lietotāju, bet arī hakeru vidū. Sucuri, vadošais interneta drošības uzņēmums, ziņoja, ka 78 procenti no 11 485 vietnēm, kas tika uzlauztas 2016. gada pirmajos trīs mēnešos, darbojās WordPress.
Tiešsaistes uzbrucējiem ir vienalga, cik liela ir jūsu vietne, cik cilvēku to apmeklē vai cik lielu peļņu tā jums nes. Ja esat tiešsaistē, jūs varat tikt uzlauzts. Šīs sešas brīdinājuma zīmes palīdzēs jums noteikt, vai kāds nesen ir uzlauzis jūsu vietni, un palīdzēs veikt atbilstošas darbības, lai izstumtu nevēlamus viesus no jūsu tiešsaistes mājas.
1) Jūs nevarat pieteikties. Pirmā brīdinājuma zīme ir tad, ja nevarat piekļūt vietnei. Hakeri bieži zog pieteikšanās informāciju, izmantojot brutālu spēku. Viņi izmanto automatizētās programmas, kas uzmin tūkstošiem paroļu/lietotājvārdu kombināciju. Un, tiklīdz viņiem izdodas tikt iekšā, viņi maina jūsu administratora tiesības tā, ka jūs nevarat labot situāciju. Vai arī viņi vienkārši izdzēš jūsu kontu.
2) Jūsu vietne ir kļuvusi neparasti lēna un nereaģē. Ja jūsu vietne ir sākusi palēnināties, iespējams, ka aizkavēšanās iemesls ir hakeri, kas mēģina piekļūt jūsu vietnei, izmantojot brutālu spēku. Vēl viena iespēja ir DDOS uzbrukums, kad daudzi datori nosūta uz jūsu vietni daudz pieprasījumu – daudz vairāk, nekā jūsu serveris spēj apstrādāt. Jebkurā no šīm var palēnināt jūsu vietnes darbību, padarīt to nereaģējošu vai pat avarēt. Ja pārvaldāt vairākas vietnes, izmantojiet pingdom, lai izmērītu katras vietnes ātrumu. Šis ir bezmaksas tiešsaistes rīks, kas ļauj pārbaudīt vietnes ātrumu no dažādām vietām. Arī laiku pa laikam pārbaudiet servera žurnālus, lai noteiktu IP adreses, kas sūta pārāk daudz pieprasījumu. Pēc tam bloķējiet tos. Ja esat pārliecināts, ka jūsu vietne nav uzlauzta, ir lietderīgi pārbaudīt spraudņus, skriptus un hostinga iestatījumus.
3) Jūs nevarat nosūtīt vai saņemt e-pastus. Hakeriem patīk izmantot jūsu vietni pret jums. Ja viņi izmanto jūsu vietni vai vietnes, lai izsūtītu milzīgu daudzumu surogātpasta, jūs sāksit piedzīvot nelielu aizkavi un galu galā nevarēsit saņemt vai nosūtīt e-pasta ziņojumus.
4) Jūsu lapā tiek rādīts saturs no citas vietnes. Ļoti bieži hakeri veic novirzīšanu uz citām vietnēm. Jūs atverat savu vietni, vēlaties to parādīt biznesa partnerim, šķiet, ka tā tiek ielādēta un tad – hops – nokļūstat pavisam citā vietnē. Tas nozīmē, ka kāds jau ir paspējis iedziļināties jūsu kodā, iegūstot nesankcionētu piekļuvi vietnei.
5) Google atzīmē jūsu vietni kā neuzticamu. Rūpīga meklētājprogramma bieži brīdina savus lietotājus, ja vietne ir inficēta. Šādā gadījumā jūs varat zaudēt diezgan daudz potenciālo klientu, jo visi apzinās, ka jūsu vietne izplata ļaunprātīgu programmatūru, zog informāciju vai citādi iesaistās sabotāžā.
6) Jūsu hostings noņem jūsu vietni no interneta. Lielākā daļa hostingu nekavējoties informēs jūs, ja jūsu vietne tiks noņemta no pakalpojuma. Papildus tam, ka tas tiek izmantots pret cilvēkiem, kuri laikus nemaksā par hostingu, šāds preventīvs pasākums darbojas arī attiecībā uz inficētām vietnēm, jo, ja šāda vietne tiek atstāta pašplūsmā, infekcija var izplatīties uz serveri, tādējādi radot ķēdes reakciju.
Mūsu specialitāte ir WordPress vietņu izstrāde un atbalsts. Kontakti bezmaksas konsultācijai — [email protected], +371 29394520
Atbildēt
Vai vēlaties pievienoties diskusijai?Jūtieties brīvi sniegt savu ieguldījumu!