WordPress vai SquareSpace: kurš ir labāks jūsu biznesam?
Ja jūs plānojat izveidot vietni, jums ir daudz iespēju. Populārākās sistēmas būs WordPress un SquareSpace. Pirmā var lepoties, ka uz tās pleciem gulstas ceturtā daļa (!) no visām vietnēm internetā. Tas ir diezgan spēcīgi, ņemot vērā, ka tīmeklī ir aptuveni 1,2 miljardi vietņu. SquareSpace savukārt ir daudz pieticīgāks, taču lepojas ar lojālāku lietotāju bāzi. Pateicoties kompetentajai mārketinga pieejai un produkta vienkāršībai, šī sistēma ir piesaistījusi miljoniem vietņu veidotāju. Tomēr, ja nezināt, kuru sistēmu jums vajadzētu izmantot, šeit ir saraksts ar katras no tām priekšrocībām un trūkumiem.
WordPress priekšrocības: kopiena un elastība
Kopš 2010. gada WordPress ir sasniedzis versiju 4.8. Man nav izglītības programmēšanā, taču, pateicoties tiešsaistē pieejamajiem WordPress resursiem, es varēju izveidot biznesu, kas radīja 20% no maniem ienākumiem. Kopiena ir atsevišķs punkts WordPress priekšrocību sarakstā: sākot no bezmaksas WordPress Codex un beidzot ar grupām sociālajos tīklos, kurās sēž simtiem ekspertu un entuziastu. Tas viss ir pietiekami, lai jūs izveidotu savu vietni. Atcerieties arī, ka WordPress ir bezmaksas. Vienīgais, par maksu var iznomāt hostingu no uzņēmuma, kurš to izstrādā. Jūs varat iegūt sev domēna vārdu un hostingu par aptuveni sešdesmit dolāriem gadā. Ticiet man, tas ir ļoti maz priekš mājas biznesam.
SquareSpace priekšrocības: nav nepieciešamas tehniskās zināšanas
Lai izveidotu vietnes SquareSpace, jums nav nepieciešama pieredze vai kodēšanas zināšanas. Ja protat rakstīt e-pastus un zināt, kā lietot Word un PowerPoint, tad jums jau ir visas prasmes, laiizveidotu vietni SquareSpace platformā. SquareSpace ir pat vienkāršāka nekā WordPress — jums tikai jāzina, kā izmantot pārlūkprogrammu un ievadīt kredītkartes kodu. SquareSpace lepojas ar plašu iepriekš iestatītu šablonu izvēli, kuri izskatās lieliski.
WordPress trūkumi: drošība un sarežģītība
Pirmais jautājums, kas rodas iesācējiem, kad runa ir par WordPress, ir tas, ko izvēlēties. Pirmā iespēja ir WordPress.com, kas būtībā ir SquareSpace analogs. Jūs maksājat, lai izmantotu uzņēmumam nepieciešamās funkcijas; hostings un tehniskais atbalsts jau ir iekļauti cenā. Taču problēma ir tā, ka vietne WordPress.com ir diezgan ierobežota salīdzinājumā ar bezmaksas atvērtā koda versiju, pazīstamu kā WordPress.org
.org versija ir labākai variants lielākajai daļai cilvēku, jo tā nodrošina neierobežotu piekļuvi šabloniem un spraudņiem. Ja vēlaties pilnībā kontrolēt savu vietni un iegūt dažādus labumus, šī ir prieks jums. Viens no trūkumiem ir tāds, ka jums būs nepieciešams savs hostings, un vietnes iestatīšana būs sarežģītāka nekā SquareSpace, Wix vai Weebly. Hostinga cenas sākas no pieciem dolāriem mēnesī un sasniedz vairākus simtus atkarībā no vietņu lieluma un popularitātes. WordPress vietņu īpašniekiem ir pastāvīgi jāatjaunina savas vietnes drošības apsvērumu dēļ, kā arī viņiem ir jābūt dažas zināšanas par hostigu, lai varētu tikt galā ar problēmām, kas laiku pa laikam var rasties.
SquareSpace trūkumi: cenas un īpašumtiesības
Lai gan WordPress hostingu var atrast sākot no 5 dolāriem mēnesī, SquareSpace lētākais plāns sākas ar divpadsmit dolāriem mēnesī. Turklāt, izmantojot SquareSpace, jums nav tiesību uz saviem datiem. Ja SquareSpace slēgs pakalpojumu vai tiks uzlauzta, jūsu vietne nogrims aizmirstībā, jo dublējumkopijas tiek glabātas pie viņiem. Pašmitinātā WordPress gadījumā stundas laikā varat pāriet uz jaunu hostingu. Pat ja WordPress kāda iemesla dēļ pārtrauks savu attīstību, jūsu vietne joprojām darbosies. Varat arī ļoti vienkārši mainīt, pievienot un noņemt šablonus un saturu. Lai izveidotu Podcast tīmekļa vietni, veikalu un daudz ko citu, jāveic tikai daži klikšķi. Bet SquareSpace gadījumā jūs varat darīt tikai to, ko SquareSpace ļauj jums darīt.
Verdikts
Tiem, kam nav tehnisko prasmju vai laika, bet kuriem ir labs budžets, SquareSpace būtu vienkāršākais un labākais risinājums. Tomēr lielākajai daļai cilvēku WordPress ir daudz piemērotāks. Daudzi blogi, tostarp TechCrunch, The New Yorker un citi, darbojas WordPress. Tāpēc, ja jūs nopietni domājat par vietni un negribat sākt no nulles, ja kaut kas notiks, tad labākā izvēle jums ir WordPress savā hostingā.
Mūsu specialitāte ir WordPress vietņu izstrāde un atbalsts. Kontakti bezmaksas konsultācijai – [email protected], +371 29394520
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!