WordPress бесплатный

Kāpēc WordPress ir bezmaksas? Kādas ir izmaksas? Kāds ir loms?

Viens no visbiežāk uzdotajiem jautājumiem ir: vai man ir jāmaksā, lai izmantotu WordPress? Kad atbildam, ka WordPress ir bezmaksas atvērtā pirmkoda programma, seko cits jautājums – kāpēc tā ir bezmaksas? Šajā ziņojumā mēs apspriedīsim, kāpēc WordPress ir bezmaksas, cik maksā WordPress vietnes uzturēšana un kāds ir loms.

wordpressisfree (1)

WordPress ir atvērtā pirmkoda programmatūra. Pirmkārt, tas nozīmē brīvu piekļuvi, nevis bezmaksas. Jūs varat jautāt, kāda ir atšķirība? Atvērtā pirmkoda programmatūra ļauj jums brīvi izmantot, modificēt, izstrādāt un izplatīt programmatūru, kā jūs vēlaties. Tomēr kādā posmā var rasties izmaksas. Šī raksta beigās mēs apspriedīsim WordPress programmatūras lietošanas izmaksas.

 

Kāpēc WordPress netiek pārdots kā programmatūra?

Mums bieži jautā, kāpēc WordPress cilvēki un uzņēmumi to nepārdod? Ja WordPress ir tik labs, viņi, protams, var nopelnīt daudz naudas, to pārdodot. Tas būtu taisnība, ja WordPress piederētu vienam uzņēmumam vai personai.

WordPress ir publisks atvērtā pirmkoda projekts, kurā desmitiem tūkstošu talantīgu cilvēku palīdz izveidot apbrīnojamo programmatūru, kāda tā ir. Ir galvenā izstrādes komanda, kas vada projekta izstrādi, taču ikviens var pievienot ielāpus, ziņot par kļūdām un ieteikt jaunas funkcijas. Turklāt projektu vadītāji mainās no versijas uz versiju. Ja esat iesaistīts šajā kopienā, varat viegli kļūt par galveno WordPress līdzstrādnieku.

Atvērtā pirmkoda kustības filozofija ir tāda, ka programmatūra atšķiras no fiziskajiem produktiem. Kad programmatūra ir izveidota, to var daudzkārt kopēt par zemām izmaksām. Ņemsim, piemēram, rotaļlietu rūpnīcu. Katrai ražotajai rotaļlietai ir dažādas daļas, un katrai daļai ir izmaksas. Rūpnīca var aprēķināt šo detaļu ražošanas izmaksas un noteikt konkrētā produkta peļņas normu. No otras puses, programmatūras izveides un tās kopiju izgatavošanas izmaksas nav viens un tas pats. Daži uzskata, ka ar katru pārdoto eksemplāru programmatūras peļņas norma kļūst arvien netaisnīgāka.

Lai uzzinātu vairāk par atvērtā pirmkoda programmatūru, izlasiet GNU filozofiju.

 

Kā nopelnīt naudu ar WordPress

Jebkuras atvērtā pirmkoda programmas divas galvenās ienesīgās sastāvdaļas ir produkti un pakalpojumi, kuru pamatā ir viena un tā pati programmatūra.

Cilvēki bieži jauc WordPress un WordPress.com. WordPress (bieži saukta par self-hosted WordPress vai WordPress.org) – ir bezmaksas blogu veidošanas platforma.

Matt Mullenweg, WordPress līdzdibinātājs un izstrādātājs, ir izveidojis uzņēmumu ar nosaukumu Automattic, kas nodrošina “ierobežotu” bezmaksas hostinga pakalpojumu WordPress.com blogiem, kur varat maksāt par jaunināšanu vai papildu funkcijām, piemēram, CSS modifikāciju. Tomēr, lai izmantotu WordPress.org pakalpojumus vietnē WP.com, jums būs jāiztērē vairāk nekā 3250 USD mēnesī par hostingu.

2014. gada maijā Automattic piesaistīja C sērijas ieguldījumu 160 miljonu ASV dolāru apmērā, palielinot uzņēmuma vērtību līdz 1,16 miljardiem ASV dolāru.

Ir arī citi izstrādātāji, kuri ir izveidojuši veiksmīgu vairāku miljonu dolāru biznesu uz WordPress, izveidojot maksas spraudņus, maksas šablonus un pat piedāvājot WordPress hostingu.

Šeit ir daži no tiem:

  • WPEngine – WordPress hostinga un atbalsta uzņēmums, kas ir savācis vairāk nekā 40 miljonus USD.
  • Awesome Motive – vairāku miljonu dolāru uzņēmums, kas izveidots ap WordPress un kuru vada Syed Balkhi. Šis uzņēmums vada WPBeginner, OptinMonster, Envira GalleryWPFormsSoliloquyMonsterInsights un citus populārus WordPress spraudņus.
  • Sucuri – populārs drošības risinājums pašreizējā tirgū.
  • iThemes – viens no vispazīstamākajiem WordPress uzņēmumiem, kas atrodas aiz tādiem slaveniem spraudņiem kā BackupBuddy.
  • ElegantThemes – vairāku miljonu dolāru uzņēmums, kas ir aiz populārā drag & drop page builder: Divi.
  • Gravity Forms – slavenākais premium WordPress formas spraudnis.

Labi WordPress izstrādātāji un konsultanti arī pelna pienācīgu iztiku, izveidojot pielāgotas WordPress vietnes, lietotnes un spraudņus saviem klientiem. Dažiem no viņiem ir sešciparu gada ienākumi.

 

Vai WordPress ir aizsargātas ar autortiesībām?

Jā, aizsargāts. Tā ir licencēta tā, lai ikviens to varētu izmantot, taču visas programmatūras izmaiņas ir aizsargātas ar autortiesībām.

Tas ir izlaists saskaņā ar GPL, lai jūs varētu izmantot, modificēt un izplatīt tā kodu. Jūs paturat autortiesības uz veiktajām izmaiņām, bet ne uz visu kodu. GPL nozīmē, ka viss, ko jūs ražojat, arī ir jāizlaiž saskaņā ar GPL licenci. Tātad, lai gan jums ir tiesības darīt visu, ko vēlaties, jūsu atvasinātais darbs automātiski manto GPL licenci, tāpēc visi pārējie var brīvi izmantot, modificēt un izplatīt jūsu kodu.

 

Vai tas nozīmē, ka visi premium WordPress šabloni un spraudņi ir GPL licencēti?

Saskaņā ar oficiālo WordPress.org bloga ziņu, tēmas ir licencētas arī saskaņā ar GPL. To izmantoti attēli, CSS un JavaScript var būt izslēgti, taču visi šablonu un spraudņu PHP un HTML komponenti izmanto WordPress funkcijas, tāpēc tie ir atvasināti no tā un ir pakļauti GPL licencei.

Lai gan daži var nepiekrist, lielākā daļa cienījamu WordPress uzņēmumu ievēro šos principus.

 

Vai GPL attiecas arī uz saturu, kas publicēts WordPress?

Nē, tiesības licencēt jūsu saturu paliek jums. Izņemot tiktāl, ciktāl jūsu publicētais saturs ir iegūts no WordPress vai jebkura cita GPL licencēta materiāla.

Piemēram, ja publicējat savu darbu blogā, jums ir visas autortiesības uz to. Tomēr, ja rakstāt ziņu, kurā ar piemēriem cilvēkiem tiek parādīts, kā izmantot kādu WordPress funkciju, šai ziņai var būt cita licence. Piemēros izmantotais kods ir atvasināts no WordPress un tāpēc manto licenci.

 

WordPress preču zīme

WordPress kods ir izlaists saskaņā ar GPL, bet vārds WordPress, WordCamp un WordPress logotips ir reģistrētas preču zīmes, kas pieder WordPress Foundation. Lai atšķirtu oficiālās vietnes no neoficiāliem resursiem, fonds lūdz domēna nosaukumā neizmantot “WordPress”.

Vietnes, resursus vai apmācības, kuru domēnā ir vārds WordPress, visticamāk, vada kāds, kurš neko daudz nezina par WordPress. Tas nozīmē, ka jums nevajadzētu viņiem maksāt naudu.

Īsti uzņēmumi, kas izveidoti ap WordPress, apzinās savu preču zīmju politiku un ievēro noteikumus.

 

WordPress lietošanas izmaksas

WordPress programmatūru var lejupielādēt un lietot bez maksas. Tomēr, lai izmantotu WordPress tiešsaistē, jums būs nepieciešams WordPress hostings.

Varat izmantot WordPress.com, lai izveidotu bezmaksas blogu, taču ņemiet vērā, ka starp WordPress un WordPress.com pastāv atšķirības.

WordPress lietošanas izmaksas ir salīdzinoši minimālas un attiecas arī uz jebkura cita veida vietni. Vienīgās izmaksas ir web hostings un domēns.

Par maksas WordPress šabloniem var tikt piemērotas papildu izmaksas. Tomēr jums tie nav jāizmanto. Ir vairāk nekā 4000 bezmaksas WordPress šablonu.
Daudzi cilvēki izmanto maksas spraudņus, taču tie atkal nav nepieciešami. Ir vairāk nekā 45 000 bezmaksas WordPress spraudņu.

Tad kāpēc daži cilvēki pērk maksas šablonus un spraudņus? Bezmaksas tēmas tiek izmantotas visur. Lai savā vietnē iegūtu nedaudz ekskluzīvāku dizainu un sajūtu, cilvēki bieži izmanto “premium” tēmas.

Vēl viens iemesls maksas motīva vai spraudņa iegādei ir tehniskais atbalsts. Bezmaksas motīvu un spraudņu nodrošinātājiem nav jāsniedz tehniskais atbalsts vai atjauninājumi, jo šie projekti parasti tiek veidoti kā hobijs. Lai gan maksas spraudņu un tēmu veikali nodrošina regulāru tehnisko atbalstu un atjauninājumus, jo tas ir viņu darbs.

Mēs ceram, ka šis raksts ir atbildējis uz dažiem jautājumiem, kas saistīti ar WordPress licencēšanu, WordPress vietnes izmaksām un uzņēmumiem, kas balstīti uz WordPress. Pievienojiet savus komentārus un jautājumus!


Mūsu specializācija ir WordPress vietņu izstrāde un atbalsts. Kontakti bezmaksas konsultācijai — [email protected], +371 29394520


0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atbildēt