startup-photos

WordPress, Joomla vai Drupal – kas ir labāks?

23% vietņu tiek veidotas, izmantojot WordPress, tomēr WordPress nav vienīgā atvērtā pirmkoda satura pārvaldības sistēma tirgū. Ir arī citas CMS (Content Management Systems), piemēram, Joomla vai Drupal. Visām trim CMS ir daudz kopīga, taču tām ir arī savi plusi un mīnusi. Šajā rakstā mēs salīdzināsim WordPress ar Joomla un Drupal, lai noskaidrotu, kura no tām ir labākā un kādos veidos.

WordPress

Piezīme. Mēs salīdzinām WordPress.org, nevis WordPress.com hostinga pakalpojumu.

Kas kopīgs WordPress, Joomla un Drupal?

Visām trim CMS ir daudz kopīga tehnoloģiju, filozofijas un kopienas jomā.

WordPress

  • WordPress, Joomla un Drupal ir bezmaksas un atvērtā pirmkoda sistēmas, kas licencētas, izmantojot GPL.
  • Visas trīs ir rakstītas galvenokārt ar PHP.
  • Viņas visas atbalsta MySQL kā savu datu bāzes pārvaldības sistēmu. WordPress atbalsta tikai MySQL, savukārt Joomla un Drupal atbalsta citas datu bāzes pārvaldības sistēmas.
  • Visas trīs sistēmas piedāvā tēmu un šablonu izmantošanu vietņu vizuālajam noformējumam, spraudņus un paplašinājumus papildu funkcionalitātei.

Lai gan tām ir daudz līdzību, tās joprojām atšķiras daudzos aspektos. Šiem pakalpojumiem ir dažādas politikas attiecībā uz to, ko iekļaut pamata konfigurācijā, kā lietot moduļus un šablonus, kā arī dažādas drošības politikas. Šīs atšķirības ļoti ietekmē lietotājus un to, kā viņi veido savas vietnes.

Salīdzināsim WordPress, Joomla un Drupal.

Vienkāršums lietošanā un piemērotība iesācējiem

Lielākā daļa cilvēku, kas veido savu vietni, nav web izstrādātāji, dizaineri vai programmētāji. Viņi ir vidēji lietotāji, kuri vienkārši vēlas izveidot savu vietni. Viņiem galvenais ir lietošanas vienkāršība.

WordPress

WordPress sākas ar slaveno piecu minūšu instalāciju. Lielākā daļa hostinga pakalpojumu sniedzēju bieži piedāvā WordPress instalēšanu ar vienu klikšķi. Tādējādi jaunam lietotājam ir daudz vieglāk sākt lietot vietni.

WordPress

WordPress lietošanas pieredze pēc instalēšanas ir veiksmīgāka nekā ar Joomla vai Drupal. Lietotājs redz vienkāršu lietotāja saskarni ar izvēlnēm, lai izveidotu ziņas, lapas vai pielāgotus iestatījumus, lai atlasītu izskatu un motīvus.

Joomla

Joomla instalēšana var aizņemt ilgāku laiku nekā WordPress instalēšana, taču procesi ir ļoti līdzīgi. Bez tam daudzi provaideri nodrošina Joomla instalēšanu ar vienu klikšķi.

WordPress

Pēc instalēšanas lietotājs tiek novirzīts uz galveno lapu ar pārvaldības rīkiem, kas atšķiras no rīkiem līdzīgā WordPress lapā. Ir pārāk daudz izvēlņu, uz kurām varat noklikšķināt un izveidot savu vietni. Joomla pakalpojuma cienītāji teiktu, ka tas ir tāpēc, ka Joomla ir spēcīgāka par WordPress, taču, mūsuprāt, tik daudzas iespējas var iebiedēt iesācēju lietotāju.

Drupal

Drupal instalēšana ir līdzīga Joomla un WordPress. Vienkārši lejupielādējiet un augšupielādējiet arhīvu un palaidiet instalācijas skriptu.

WordPress

Process pēc instalēšanas iesācējiem būs nedaudz sarežģīts. Lietotājiem būs grūti saprast, kā veikt izmaiņas savā vietnē. Programmā Drupal ir skaidrs, kā pievienot saturu, taču, mainīt vietnes izskatu vai pievienot elementus, kas nav teksta elementi, var būt sarežģīti.

Uzvarētājs: WordPress

Tēmas un paplašinājumi

Visām šīm trim populārajām CMS ir iespēja izvēlēties tēmu un spraudņus/moduļus, lai uzlabotu vietnes funkcionalitāti un izskatu.

WordPress

WordPress ļauj lietotājiem mainīt savas vietnes izskatu, izmantojot dažādas tēmas. WordPress ir iepriekš instalētas vairākas noklusējuma tēmas. Jebkurā laikā varat noklikšķināt uz pogas “Pievienot jaunu” izvēlnē Izskats un bez maksas lejupielādēt tēmas no oficiālās WordPress.org lapas no tēmu direktorijas.

WordPress

Papildus bezmaksas tēmam varat atrast vēl daudzas citas tēmas tēmu veikalos, piemēram ThemeForestStudioPress, Themify, vai ThemeLab.

Bet patiesais WordPress spēks ir tā spraudņos. Vairāk nekā 40 000 WordPress spraudņu ir bez maksas pieejami oficiālajā WordPress vietnē spraudņu direktorijā. Varat arī iegādāties premium spraudņus, kuriem ir izstrādātāju nodrošināts maksas atbalsts.

Joomla

Tāpat kā WordPress, Joomla piedāvā paplašinājumus un tēmas. Viņiem ir lieliski paplašinājumi gandrīz visam, sākot no e-komercijas līdz e-pasta pārvaldībai.

WordPress

Tomēr šo tēmu un paplašinājumu skaits nav tik liels kā WordPress. Ideālas tēmas un paplašinājuma atrašana būs nedaudz sarežģīta.

Pēc noklusējuma Joomla nav funkcijas, kas ļauj lietotājiem meklēt un instalēt paplašinājumus vai tēmas no administrācijas direktorijas. Viņiem ir paplašinājumi, kas ļauj pievienot komponentus no interneta. Lietotājam pašam manuāli jāmeklē tēma un pēc tam tā jāinstalē, pievienojot tās URL.

Drupal

Drupal ir tādas pašas problēmas ar tēmam un moduļiem. Lietotājiem būs jāatstāj sava vietne, lai atrastu moduli un tēmu, ko viņi vēlas pievienot, un pēc tam jāievieto zip faila URL. Visbeidzot, viņi var ievadīt URL Moduļu un Tēmu lapā, lai to lejupielādētu.

WordPress

Pakalpojumā ir moduļi, lai veiktu gandrīz jebko, un regulāri tiek pievienoti jauni. Tomēr kopējais moduļu skaits ir daudz mazāks nekā WordPress.

Uzvarētājs: WordPress.

Atbalsta iespējas

Palīdzības un atbalsta pieejamība ir ļoti svarīgs punkts jauniem lietotājiem. Protams, jums būs grūtības, kad sāksit lietot programmatūru, kas jums ir jauna. Tas ir normāli, it īpaši, ja jūs vienmēr varat paļauties uz palīdzību.

WordPress

WordPress ir spēcīga lietotāju kopiena. Palīdzību saistībā ar WordPress varat atrast oficiālajos atbalsta forumos, dokumentos, ceļvežos, kodos, Slack kanālos, Stack Exchanges un gandrīz visos tīmekļa dizaina un izstrādes forumos internetā.

Atšķirībā no bezmaksas atbalsta iespējām, WordPress ir daudz maksas atbalsta veidu. Tiešsaistes platformas, piemēram Upwork, Fiverr un Elance kur varat nolīgt WordPress profesionāļus no visas pasaules, kas ātri atrisinās jūsu problēmu par saprātīgu cenu. Tā kā WordPress popularitāte pieaug, WordPress izstrādātāju atrašana ir vienkārša un pieejama maziem uzņēmumiem vai privātpersonām.

Joomla

Joomla, tāpat kā WordPress, ir liela, noderīga kopiena. Jūs varēsiet atrast diezgan daudz dokumentu Joomla vietnē, kas ir ļoti vērtīgs informācijas resurss iesācējiem. Lai iegūtu interaktīvāku atbalstu, lietotāji var pievienoties forumiem, e-pasta sarakstiem, IRC tērzēšanai utt.

Papildus kopienas atbalstam var būt noderīgi trešo pušu resursi, maksas apmācības un attīstības aģentūras.

Atšķirībā no WordPress ekspertu palīdzības atrašana ar Joomla rīkiem ir diezgan problemātiska. Joomla izstrādātāja vai eksperta nolīgšana izstrādei, problēmu novēršanai vai palīdzības sniegšanai var maksāt daudz vairāk nekā WordPress.

Drupal

Drupal mēģina savienot lietotājus un izstrādātājus un uzņēmumus, kas piedāvā profesionālus pakalpojumus Drupal. Jūs varat tos atrast vietnē Drupal Marketplace.

Uzvarētājs: WordPress

Lokalizācija un daudzvalodu atbalsts

Liela daļa katru dienu izveidoto vietņu nav angļu vai daudzvalodu. Visticamāk, daudzi iesācēji meklēs CMS, kas atbalsta vairākas valodas vai atbalsta dažādas valstu un valodu vietējās funkcijas.

WordPress

WordPress darbojas lieliski, piedāvājot labu platformu daudzvalodu vietnes izveidei. Tā neatbalsta daudzvalodību vietējā līmenī, taču tajā ir daudz lielisku spraudņu, kas ļauj ērti izveidot daudzvalodu WordPress vietni.

WordPress ir pieejams vairāk nekā 53 valodās. Jaunas valodas var instalēt ar vienu klikšķi no WordPress administratora paneļa.

Populārākās tēmas un spraudņi arī ir pieejam vairākās valodās. Tēmu un spraudņu izstrādātāji aktīvi meklē palīdzību, lai tulkotu savus projektus viņu valodā.

Visi šie centieni padara WordPress par lielisku platformu daudzvalodu vietnes izveidei.

Joomla

Joomla ļauj izveidot daudzvalodu vietni, neinstalējot paplašinājumu. Vienkārši dodieties uz vietnes pārvaldnieku, pievienojiet satura valodu un sāciet veidot daudzvalodu saturu savai vietnei.

Tulkojumi ir pieejami arī no administratīvās saskarnes daudzās valodās, un tos var viegli lejupielādēt no administratora paneļa.

Drupal

Drupal nav iebūvēts atbalsts darbam ar vietnēm, kas nav angļu valodā vai vairākās valodās. Jums būs jāpalaiž vietnes satura lokalizācijas un tulkošanas moduļi. Pēc tam Drupal konfigurācijas sadaļā varat pievienot vietnes valodu un administratīvo saskarni.

Uzvarētājs: neizšķirts — visi trīs pakalpojumi atbalsta daudzvalodu vietnes un ir pieejami daudzās valodās.

Drošība

Drošība ir ļoti svarīgs faktors, izvēloties CMS savai vietnei. Gandrīz visas tīmekļa vietnes internetā ir neaizsargātas pret drošības apdraudējumiem.

WordPress

Tā kā WordPress ir vispopulārākā CMS pasaulē, tās vietnes bieži vien ir hakeru mērķi. Tomēr WordPress izmanto augstas kvalitātes kodu un ļoti ātri reaģē uz ievainojamībām, regulāri izlaižot atjauninājumus. WordPress ir arī automātiskās atjaunināšanas mehānisms, kas ļauj WordPress vietnēm automātiski atjaunināties, kad ir pieejams jauns drošības atjauninājums.

WordPress vietnes var aizsargāt ar automātisku dublēšanu, divu faktoru autentifikāciju un paroles aizsardzību. Izlasiet rakstu par WordPress vietnes drošību.

Ir arī iebūvēts mehānisms, kas parāda WordPress tēmu un spraudņu atjauninājumus. Tas ļauj izstrādātājiem, kuri izmanto WordPress, ātri reaģēt uz drošības problēmām.

Joomla

Joomla ir ļoti līdzīga WordPress, kad runa ir par drošību. Viņi aktīvi reaģē uz jebkuru atklātu neaizsargātu programmatūras daļu un ļoti ātri raksta tai atjauninājumus. Tomēr, kas attiecas uz vietnes atbalstu un atjauninājumu instalēšanu, viss ir atkarīgs no lietotāja.

Ir pieejami arī rezerves paplašinājumi. Varat arī stiprināt savas Joomla vietnes drošību, ievērojot tās pašas vadlīnijas, kas attiecas uz WordPress.

Drupal

Drupal ļoti nopietni uztver drošību. Rodas sajūta, ka Drupal ir drošāks, jo ne pārāk bieži dzirdēts, ka Drupal vietnēm uzbrūk hakeri, taču tas varētu būt arī tāpēc, ka tas nav tik populārs kā Joomla vai WordPress.

Uzvarētājs: neizšķirts – visi trīs pakalpojumi ievēro drošības standartus.

Secinājums

Drupal, Joomla un WordPress ir fantastiskas satura pārvaldības sistēmas. Drupal un Joomla ir vairāk iebūvētu funkciju nekā WordPress. Tomēr WordPress tos pārspēj ar lietošanas vienkāršību, milzīgo globālo kopienu, spraudņiem un tēmam. Šķiet, ka lielākajai daļai lietotāju, kuri nav profesionāli vietņu izstrādātāji, WordPress pakalpojums šķitīs vieglāks nekā Joomla vai Drupal.

Kopējais uzvarētājs: WordPress

Mēs ceram, ka šis raksts palīdzēja jums salīdzināt WordPress, Joomla un Drupal un izlemt par CMS jūsu vietnei.


Mūsu specialitāte ir WordPress vietņu izstrāde un atbalsts. Kontakti bezmaksas konsultācijai — [email protected], +371 29394520


0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atbildēt